Marta Kaczyńska na liście do europarlamentu? "Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany..."

Czy Marta Kaczyńska wystartuje z list PiS w wyborach do europarlamentu? - Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany złymi wynikami sondaży, może sięgnąć po wszystkie karty, łącznie z Martą - mówi "Newsweekowi" współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

Rozmówca tygodnika nie jest jednak ewentualną kandydaturą Kaczyńskiej zachwycony. - Marta nie nadaje się na wizytówką narodowo-katolickiej prawicy, a mówię to najdelikatniej, jak potrafię - podkreśla.

Czy Marta Kaczyńska ma szanse w wyborach? Politolog Anna Durska uważa, że jej atutem jest głośne nazwisko i umiejętność zwracania uwagi. - Jej wypowiedzi nie zawsze są przemyślane, ale nie są letnie - zaznacza Durska.

"Ona nie ma takich ambicji"

W polityczną przyszłość Marty Kaczyńskiej nie wierzy poseł PiS Andrzej Duda. - Ona nie ma takich ambicji - podkreśla. Jeśli więc Jarosław Kaczyński sięgnie po bratanicę w eurowyborach, będzie to wyraz desperacji. Zwłaszcza że - jak pisze "Newsweek" - stosunki między nimi nie są zbyt bliskie.

- (Po katastrofie smoleńskiej - red.) Aż się prosiło, żeby Jarosław zastąpił jej ojca, a jej dzieciom dziadka, ale nie chciał tego zrobić. Nie przyjeżdżał nie tylko na urodziny dzieci, ale nawet na komunię Ewy (starszej córki Kaczyńskiej - red.) - mówi tygodnikowi anonimowy pracownik sztabu wyborczego Kaczyńskiego.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym "Newsweeku"

TOK FM PREMIUM