Kalemba zapewnia: PSL nie zawiedzie. Rząd Tuska dostanie wotum zaufania

Stanisław Kalemba, minister rolnictwa z PSL, jest przekonany, że rząd Donalda Tuska przetrwa. - Obserwuję, że niewielu jest chętnych do wzięcia odpowiedzialności. Uważam, że premier uzyska wotum zaufania - mówił w TOK FM. Zapewniał, że PSL nie zawiedzie. - Nie ma takich możliwości, żeby 4 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. U nas jest bardzo świadoma dyscyplina.

Piątek ma być w Sejmie dniem drugiego exposé premiera. Ale Donald Tusk zapowiedział, że złoży wniosek o wotum zaufania dla swojego rządu.

O wyniki głosowania nie boi się minister rolnictwa Stanisław Kalemba. - Już 21 lat jestem w Sejmie i przeżyłem różne sytuacje. Obserwuję, że niewielu jest chętnym do wzięcia odpowiedzialność za sytuację. Uważam, że premier dostanie zyska wotum zaufania - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Przewaga koalicji w Sejmie jest minimalna. Dlatego losy rządu zależą od zdyscyplinowania posłów PO i PSL.

Min. Kalemba zapewnia, że ludowcy zagłosują tak, jak trzeba. - Nie ma takich możliwości, żeby czterech naszych posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. Albo się pomyliło w czasie głosowania. U nas jest bardzo świadoma dyscyplina. Jesteśmy świadomi pewnych zagrożeń - zapewniał. I dodał, że tak samo myśli, jeśli nie 100 proc., to na pewno "98 proc. posłów PSL".

Są rezerwy

Zdaniem ministra rolnictwa, gabinet Donalda Tuska ma rezerwy. I ciężko pracuje. - Na wczorajszym posiedzeniu Rady Ministrów bardzo pozytywne było to, że dąży się do znalezienia nowych sposobów na inwestycje, żeby nie było wyhamowania. I myśli się o miejscach pracy i o rodzinie, czyli o rozwoju demograficznym, z którym mamy problemy - chwalił min. Stanisław Kalemba.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM