Schetyna: Nie grozi nam koalicja z SLD. Przy urnie powiedzcie "sprawdzam"

- Tusk w exposé zapowiedział odważną konstrukcję. Teraz musimy poszukać pieniędzy na realizacje zapowiedzianych projektów. Te pieniądze trzeba wymyślić - mówił w RMF FM Grzegorz Schetyna. - Zapowiedzi Tuska są nierealne? Można to zweryfikować. Nic prostszego niż za trzy lata powiedzieć "sprawdzam" i zapowiedzi rozliczyć - zaznaczył.

- Gdybyśmy nie wygrali wczorajszego głosowania, PO stanęłaby przed wyborem: albo inna koalicja, albo przyspieszone wybory - mówił Schetyna. Jego zdaniem nie będzie koalicji z SLD. - Konserwatyści w PO pewnie źle by znieśli rozszerzenie koalicji o SLD. Dziś mogę ich uspokoić. To nam nie grozi - mówił Grzegorz Schetyna.

Schetyna uważa, że Rafał Grupiński sprawdza się jako szef klubu PO. - Będę bronił Rafała Grupińskiego - zapowiada wiceprzewodniczący PO. - Zmobilizowanie klubu to trudne zadanie. W głosowaniu nad projektem antyaborcyjnym posłom PO, którzy głosowali inaczej niż klub, zabrakło wyobraźni. Posłowie powinni wiedzieć, że nie można przywracać problemu aborcyjnego - uważa Schetyna.

Platforma nie żyje sondażami

- PO nie jest partią, która żyje sondażami. To byłoby bezmyślne - mówi Schetyna. - Ani ja, ani Tusk, ani nikt inny nie dołuje sondaży PO. Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za rządzenie i to jest przyczyną sondażowych spadków. Prawdziwe sondaże są przy wyborach parlamentarnych. Te sondaże wygrywamy - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM