Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie

40-procentowe poparcie PiS i o pięć punktów mniejsze PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej. Badanie wykonano już po ?drugim exposé? premiera, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.

Według sondażu w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą obywatelską próg wyborczy przekroczyłyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 13 procent oraz Ruch Janusza Palikota - 7 procent.

Cztery pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu znalazłyby się poniżej pięcioprocentowego progu. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska (1 proc.), Nowa Prawica (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono wśród tych, którzy planują udział w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. 17 proc. badanych nie poszłoby na wybory, 29 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje.

Badanie na zlecenie Telewizji Polskiej zrealizował TNS Polska. Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 12 października, na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM