Ziobro: Po liberalizacji prawa antyaborcyjnego nie byłoby tylu medalistów na paraolimpiadzie

- Trzeba pamiętać, że gdyby realizować postulaty tych środowisk, które sprzeciwiają się ochronie życia, to wtedy znaczna część sportowców na paraolimpiadzie nie miałaby prawa funkcjonować, zdobywać złotych medali - powiedział w TVN24 Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro bronił w TVN24 projektu swojej partii, zaostrzającego ustawę antyaborcyjną. - Trzeba pamiętać, że gdyby realizować postulaty tych środowisk, które sprzeciwiają się ochronie życia, to wtedy znaczna część sportowców na paraolimpiadzie nie miałaby prawa funkcjonować, zdobywać złotych medali, bo byłyby wszelkie podstawy, by to życie przerwać - stwierdził. Sejm nadal pracuje nad projektem jego partii.

Lider Solidarnej Polski skomentował również wycofanie się posła PO Johna Godsona z popierania pomysłu jego partii. - Presja, jaką kierownictwo PO wywiera na posłów, by zmienili zdanie w sprawach światopoglądowych, jest taka, że nie wszyscy potrafią się oprzeć. John Godson jest ofiarą sytuacji w PO - stwierdził.

Przypomniał również, że to partia Janusza Palikota jako pierwsza chciała naruszyć istniejący od 20 lat kompromis aborcyjny. - Złożył w Sejmie projekt, który pozwala zabijać dzieci nienarodzone w każdym przypadku - gdy dziecko ma rączki, nóżki - mówił lider Solidarnej Polski.

TOK FM PREMIUM