Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego

- Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiada premier, który przebywa dzisiaj w Bukareszcie na trwającym kongresie Europejskiej Partii Ludowej

Premier Donald Tusk zapowiedział kontrolę w Ministerstwie Sportu i Narodowym Centrum Sportu. Ma ona dotyczyć meczu Polska-Anglia, który z powodu zbyt nasiąkniętej murawy Stadionu Narodowego przełożono z wczoraj na dziś, na godz. 17.

Tusk powiedział dziennikarzom w Bukareszcie, że już w nocy rozmawiał z minister sportu Joanną Muchą oraz dyrektorem NCS Robertem Wojtasiem. Szef rządu zapowiedział, że jeżeli potwierdzą się jakiekolwiek nieprawidłowości ze strony Narodowego Centrum Sportu bądź resortu sportu - będzie bezwzględny wobec osób, które zawiniły.

Mecz został przełożony, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii. Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN.

DOSTĘP PREMIUM