Karnowski o refundacji in vitro: Zgroza. Tusk jest zdolny do wszystkiego

Michał Karnowski jest oburzony propozycjami premiera w sprawie in vitro. - To dowód, że Donald Tusk jest zdolny do wszystkiego. W poszukiwaniu poparcia. Ogłasza program w tym samym momencie, kiedy dzieci są przepędzane sprzed CZD. Bo rzekomo nie ma pieniędzy. Zgroza - grzmiał dziennikarz w ?Popołudniu Radia TOK FM?.

Premier nie chce czekać, aż posłowie wezmą się za przygotowywanie ustawy o in vitro. I ogłasza program, który pozwoli 15 tys. par - w czasie trzech lat - na przeprowadzenie refundowanego zabiegu in vitro.

Dla Michała Karnowskiego propozycja premiera to dowód, że "Donald Tusk jest zdolny do wszystkiego w poszukiwaniu poparcia".

- Ogłasza procedurę w tym samym momencie, kiedy dzieci są przepędzane sprzed Centrum Zdrowia Dziecka. Bo rzekomo nie ma pieniędzy. To jest zgroza - mówił zastępca redaktora naczelnego "Uważam Rze" w "Popołudniu Radia TOK FM".

Karnowskiemu nie podoba się również to, że premier przygotował program i tym samym "omija procedurę parlamentarną".

- Co więcej, pozostaje "wolna amerykanka" na rynku komercyjnym. Bo program dotyczy tylko procedur realizowanych przez placówki, które mają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia - stwierdził.

Refundacja in vitro. Pierwsze sensowne od lat posunięcie w polityce prorodzinnej BLOG

Według zastępcy szefa "Uważam Rze" rachunek działań PO w służbie zdrowia jest bardzo zły. - Oglądałem poruszający reportaż w "Wiadomościach" TVP, jak ludzie z problemami onkologicznymi są odsyłani ze szpitali. Brakuje pieniędzy na podstawowe sprawy. Jestem za tym, żeby po tych pięciu latach dowiedzieć się, co się dzieje? - mówił Michał Karnowski w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM