Olbrychski i Jopek wspierają marsz prezydencki - wystąpili w spocie [WIDEO]

- Kim był Józef Piłsudski, powinien wiedzieć każdy Polak - mówi Daniel Olbrychski, a Anna Maria Jopek dodaje, że Jan Paderewski jest wzorem dla nas wszystkich. Artyści wystąpili w klipie promującym Marsz dla Niepodległej - inicjatywę prezydenta na 11 listopada.

Kancelaria Prezydenta wypuściła dziś klip promujący Marsz dla Niepodległej. Wystąpili Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek, którzy stojąc pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Jana Paderewskiego, zachęcają do wzięcia udziału w marszu.

Zobacz wideo

Prezydencki ruszy spod pomnika Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka o 13.15 w niedzielę. Rano o 8.30 prezydent Bronisław Komorowski będzie modlił się podczas mszy w katedrze polowej przy ul. Długiej; o 10.30 wręczy odznaczenia państwowe, a w południe rozpocznie się odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Marsz przejdzie Traktem Królewskim szlakiem pomników liderów, którzy mają szczególne zasługi dla niepodległości naszego kraju. "Wspólne przejście ulicami stolicy to wyraz dumy z odzyskanej przez Polskę 94 lata temu niepodległości i oddanie hołdu wybitnym Polakom, którzy zasłużyli się wolnej ojczyźnie" - czytamy pod klipem, który zachęca do uczestnictwa w marszu - próby połączenia różnych zwaśnionych środowisk, które stają naprzeciwko siebie w Święto Niepodległości.

Marsz prezydenta to jedna z kilku konkurencyjnych imprez zapowiadanych na 11 listopada. W niedzielę przez Warszawę mają przejść także Marsz Niepodległości organizowany przez skrajną prawicę, który rok temu skończył się burdą kiboli na pl. Konstytucji, oraz marsz antyfaszystów z Kolorowej Niepodległej. W związku z podziałem wśród organizatorów Marszu Niepodległości i komentarzami o próbę zawłaszczenia Święta Niepodległości przez prawicę do inicjatywy prezydenta przyłączają się kolejni politycy, m.in. Roman Giertych.

TOK FM PREMIUM