Gowin o słowach Grasia: Czasami się dozuje prawdę

Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach - tak Jarosław Gowin skomentował ujawnienie informacji, że - wbrew własnym słowom - rzecznik rządu Paweł Graś spotykał się z Grzegorzem Hajdarowiczem w sprawie artykułu o trotylu. - Czasami się dozuje prawdę - dodał Gowin.

- W dniu publikacji artykułu o trotylu na kadłubie tupolewa Paweł Graś zarzekał się, że to dla niego nowa informacja. Wczoraj się okazało, że spotkał się z wydawcą "Rzeczpospolitej". - Czy pana koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina Bogdan Rymanowski w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.

Gdy usłyszał odpowiedź ministra sprawiedliwości, że "zawsze dążą do prawdy, a zwłaszcza rzecznik rządu", stwierdził wprost: "Tydzień temu Graś mówił jedno, teraz drugie".

- Nie konfrontowałem tych wypowiedzi. Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach. Czasami się dozuje prawdę - i to nie tylko polski przypadek - by nie doprowadzać do nadmiernego zaognienia sytuacji wewnętrznej - powiedział Gowin.

Jak się rzecznik rządu tłumaczył, a jak było naprawdę

Przypomnijmy, jak było: Paweł Graś nie tylko rozmawiał, ale w noc poprzedzającą publikację "Rzeczpospolitej" o trotylu na kadłubie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku spotkał się na Wiejskiej o 1.30 z wydawcą "Rz" Grzegorzem Hajdarowiczem, swoim dobrym kolegą z antykomunistycznej opozycji. Wydawca "Rz" miał przynieść mu kolumny z tekstem z "Rz" do obejrzenia. Tymczasem na późniejszej konferencji prasowej Graś twierdził że "żadnych kolumn nie widział", a artykuł przeczytał dopiero rano.

Pierwszy informację o spotkaniu Grasia i Hajdarowicza podał w RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński. Graś na konferencji nie zająknął się słowem o tym, że spotkał się z nim osobiście. Informację wieczorem potwierdziło Radio ZET - a potem na Twitterze sam Graś. Tłumaczył, że na konferencji powiedział, że został poinformowany o publikacji w "Rz", ale nie było pytań o szczegóły.

"Koledzy z rządu mówią prawdę?" "Starają się do niej dążyć"

- Czy koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał Rymanowski. - Zawsze starają się dążyć do prawdy - odparł Gowin. - A rzecznik rządu? - drążył prowadzący "Jeden na jeden"? - Zwłaszcza - odpowiedział Gowin. Dodał, że "to była publikacja tej rangi, że mnie takie spotkanie nie dziwi".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM