List prezydenta: Polacy razem przeciw nienawiści

"To my - Polacy - razem odzyskaliśmy niepodległość w 1918 roku. (...) Nie możemy stracić z oczu tego, że co roku 11 listopada ci, którzy się cieszą, wywieszają flagi i pokazują dumę z osiągnięć naszej Ojczyzny, stanowią ogromną większość, a postawy pełne niechęci lub nienawiści, choć bardzo głośne, pozostają w mniejszości" - napisał prezydent w "Gazecie Wyborczej" z okazji Święta Niepodległości

"Od dwóch lat drobnym, lecz widocznym symbolem wspólnego i radosnego obchodzenia 11 Listopada są biało-czerwone kotyliony. Wepnijmy je również w tym roku w klapy naszych płaszczy i kurtek - także jako znak świętowania "Razem dla Niepodległej", a nie przeciw komukolwiek" - zaapelował Bronisław Komorowski. Prezydent swój apel skierował też do ludzi mediów, dziennikarzy:

"Wierzę, że za Państwa przykładem podąży wiele osób w całej Polsce. To od każdego z nas - Polaków - zależy, jak będzie wyglądało Święto Niepodległości. Nie możemy stracić z oczu tego, że co roku 11 listopada ci, którzy się cieszą, wywieszają flagi i pokazują dumę z osiągnięć naszej Ojczyzny, stanowią ogromną większość, a postawy pełne niechęci lub nienawiści, choć bardzo głośne, pozostają w mniejszości".

Cały list prezydenta w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM