"Super Lider" jak "Super Express" - Gowin wydaje gazetkę-tabloid. "Lepiej się czyta"

"Polska na złoty medal" - taki nagłówek krzyczy z pierwszej strony "Super Lidera", gazety, którą wydaje Jarosław Gowin. Gazetka ma formę tabloidu, nawet jej logo stylizowane jest na logo "Super Expressu". Skąd taka forma? - Mieliśmy dwie gazetki. Jedną w konwencji merytorycznej, drugą tabloidową. Łatwo zgadnąć, która była lepiej czytana - mówi nam kierowniczka biura poselskiego Gowina.

"Super Lider", który był bezpłatnie rozdawany przez wolontariuszy, jest już trzecim numerem wydanym przez biuro poselskie Gowina. W najnowszym wydaniu możemy poczytać m.in. o sukcesach ministra Gowina i sprawozdania z jego działalności. - "SL" informuje obywateli, co posłowi ministrowi udało się zrobić i w którym kierunku pójdą dalsze prace - mówi Anna Salamończyk-Mochel.

Zaznacza jednak, że w numerze są również teksty na temat patriotyzmu, które pisali wolontariusze, stażyści i współpracownicy.

- To przez nich w całości został stworzony "SL". Jedynym kosztem, jaki ponieśliśmy, jest koszt druku, który wynosi 2,2 tys. zł za 20 tys. egzemplarzy - wyjaśnia.

A skąd pomysł na taki "tabloid"? Według Salamończyk-Mochel to czytelnicy zadecydowali. - Mieliśmy dwie gazetki w kampanii. Jedna była merytoryczna, druga w konwencji tablodiowej - mówi i dodaje, że "łatwo zgadnąć", która cieszyła się większym zainteresowaniem.

- W tej jest więcej zdjęć, bardziej przyciąga, ma grafikę. Zamierzenie było celowe, ale to obywatele nam podpowiedzieli, co im się lepiej czyta - mówi.

Zaznacza, że sam pomysł tworzenia tego rodzaju gazetki powstał podczas kampanii wyborczej. - Została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i obywateli. Na tej podstawie stwierdziliśmy, że warto kontynuować taką metodę komunikacji z obywatelem - wyjaśnia i zaznacza, że planowane są dalsze numery.

DOSTĘP PREMIUM