"Rz": Politycy PO chcą dwudniowych wyborów i zakazu kampanii billboardowych

Grupa posłów i senatorów Platformy chce wprowadzenia dwudniowych wyborów do parlamentu i ustanowienia zakazu prowadzenia kampanii billboardowych - informuje "Rz". Przepisy te zostały w ubiegłym roku odrzucone przez Trybunał Konstytucyjny.

Politykom Platformy Obywatelskiej zależy przede wszystkim na przywróceniu przepisów, które rok temu zostały odrzucone z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie PiS argumentowali wówczas, że zakaz billboardowy jest groźny dla opozycji, bo ma mniejsze od partii rządzących możliwości reklamowania się w mediach. Z kolei dwudniowe wybory, ich zdaniem, umożliwiały manipulowanie frekwencją.

Prace nad projektem zmian w ordynacji są już mocno zaawansowane - wg informacji dziennika "Rzeczpospolita" powinien zostać on zakończony w ciągu kilku miesięcy.

Posłowie i senatorowie z PO będą żądali także uruchomienia systemu listowego powiadamiania wyborców o zasadach głosowania oraz adresach ich lokali wyborczych. Wprowadzenie takich zmian będzie kosztować państwo 100 mln złotych.

DOSTĘP PREMIUM