Poseł Górski: Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po gwałcie

- Przypadek dotyczący gwałtu to martwy przepis. Tych przypadków jest bardzo mało - atakuje prawo aborcyjne w wywiadzie dla "Super Expressu" poseł PiS Artur Górski. Przekonuje, że "kazałby rodzić nawet własnej żonie po gwałcie".

To kolejna wypowiedź w krucjacie przeciwko prawu aborcyjnemu, jaką prowadzi poseł Artur Górski. - Jest w tej chwili kilka warunków dopuszczających przerywanie ciąży, m.in. zagrożenie życia matki. I to jest jedyny przypadek, w którym można dopuścić do aborcji - przekonuje poseł PiS w wywiadzie dla "SE" .

Tłumaczy, że dla niego "przypadek dotyczący gwałtu to martwy przepis". - Tych przypadków jest bardzo mało. Mówimy o naprawdę marginesowej sytuacji. I kobiety wolą rodzić. Ten przepis wprowadza dyskryminację dzieci poczętych ze względu na takie, a nie inne okoliczności - mówi Górski.

"Przecież mamy okna życia"

Pytany o traumę, jaką przeżywają zgwałcone kobiety, bronił się, że "kobiety, które dokonują tzw. aborcji, też przeżywają straszliwą traumę". Górski przekonuje, że zniesienie jego zdaniem "martwego przepisu" nie oznacza wcale zmuszania kobiet do rodzenia kobiet poczętych w wyniku gwałtu.

- Trzeba tym kobietom stworzyć takie warunki materialne i społeczne, by chciały rodzić. A jeśli jakaś kobieta nie będzie chciała takiego dziecka, to może je oddać. Są przecież okna życia - przekonuje Górski. Twierdzi, że "kazałby rodzić nawet własnej żonie po gwałcie".

"Czy mamy prawo zabijać zdrowe dzieci?"

- Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności, w jakich powstały - mówił Górski w zeszłym tygodniu w rozmowie z Gazeta.pl. Poseł PiS tłumaczył wtedy, że "fundamentalną sprawą jest ochrona życia ludzkiego, w związku z tym pytanie powinno brzmieć nie - czy odbierać prawo kobietom zgwałconym do aborcji, ale - czy mamy prawo zabijać zdrowe dzieci poczęte w wyniku czynu zabronionego".

DOSTĘP PREMIUM