"Niektórzy ogłoszą oddziały partyzanckie, które będą zakładać w lasach"

Eurodeputowany Michał Kamiński krytykuje obecną retorykę PiS. - Kolejnym krokiem będzie to, że niektórzy ogłoszą oddziały partyzanckie, które będą zakładać w lasach. To jest ta logika okupowanej Polski - stwierdził w Radiu ZET. Jego zdaniem PiS nie ma szans na rządzenie.

Zdaniem Michała Kamińskiego, eurodeputowanego PJN, PiS nie będzie nigdy rządził w Polsce. - PiS się skończył jako partia mogąca sprawować władzę. By wygrać wybory, trzeba zdobyć 40 proc. głosów. Ja po prostu nie widzę przy tym PiS-ie, który ma niezmienny wizerunek, by zdobył nowych wyborców. Przy spadku PO PiS-owi nie rośnie - tłumaczy. Dodał, że kolejne próby z ociepleniem wizerunku mogą się już nie udać.

Ironicznie komentuje również obecną strategią PiS. - Jednej rzeczy na razie nie mamy. Kolejnym krokiem będzie to, że niektórzy ogłoszą oddziały partyzanckie, które będą zakładać w lasach. To jest ta logika okupowanej Polski - powiedział Michał Kamiński w Radiu ZET, komentując retorykę PiS. - Jeżeli partia jest zbudowana wokół tego, że zamordowano polskiego prezydenta, a na cały naród czeka zgraja złoczyńców, to jest sytuacja wojny partyzanckiej - dodał.

Europoseł nie wierzy również w powodzenie Ruchu Narodowego, którego powstanie ogłoszono po Marszu Niepodległości. - Nie wróżę mu wielkiego powodzenia - stwierdził. Jego zdaniem duża część uczestników marszu to zwolennicy PiS, których Ruch Narodowy nie przeciągnie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM