Kaczyński: 13 grudnia marsz przeciw "szkodliwej polityce rządu"

- 13 grudnia odbędzie się marsz w obronie wolnych mediów, demokracji i wartości tworzących Polskę - zapowiada Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkania z członkami i sympatykami partii w Legnicy, pochód będzie wyrazem tego, że Polacy nie zgadzają się z działaniami obecnej władzy i nie popierają ich.

Na spotkaniu z członkami i sympatykami PiS w Legnicy Jarosław Kaczyński przekonywał, że polityka obecnego rządu "jest bardzo szkodliwa". Według niego, w ciągu 23 lat III RP nie było tak złego rządu, jak ten obecny. Prezes PiS obawia się, że Polska może kiedyś ocknąć się w takim systemie, jaki panuje na Ukrainie, gdzie jego zdaniem demokracja tak naprawdę nie istnieje.

Prezes PiS zapowiedział także większy nadzór nad wyborami w Polsce. - Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane. Jednak - jak powiedział - "Strzeżonego Pan Bóg strzeże". Dodał, że w kolejnych wyborach stawką będą wielkie zmiany polityczne.

Kaczyński zapowiedział marsz w obronie wolnych mediów, demokracji i wartości tworzących Polskę. - Pochód będzie wyrazem tego, że Polacy nie zgadzają się z działaniami obecnej władzy i nie popierają ich - mówił. Wśród tych działań wymienił uległość rządu wobec silnych grup nacisku oraz bezczynność wobec bezrobocia w Polsce. Prezes PiS powiedział, że obecnie bez pracy jest około 5 milionów osób, a wiele młodych ludzi pracuje na umowach śmieciowych.

TOK FM PREMIUM