"Piechociński nie ma wyjścia. Musi wejść do rządu"

- Janusz Piechociński będzie musiał powiedzieć "nie chcem, ale muszem" - mówił prof. Tomasz Nałęcz w Radiu ZET. Nowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zdaniem polityków powinien wejść do rządu. Z kolei Stanisław Żelichowski z PSL mówił, że Piechociński w ciągu 1,5 roku wykonał olbrzymią pracę. - Myślę, że trochę to prezes Pawlak zlekceważył - dodał poseł.

Waldemar Pawlak po przegranych wyborach na szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego oświadczył, że złoży dymisję.

"Szok", "Nie wierzyłam, jak mówili..." [KOMENTARZE]

Stanowisko ministra gospodarki i wicepremiera powinien zająć nowy szef PSL? Takie komentarze dominują. Janusz Piechociński jednak nie chce wchodzić do rządu. - A kto chce wejść? - wypalił Stanisław Żelichowski, czym innych gości programu Moniki Olejnik wprowadził w stan wesołości.

Minister Piechociński nie ma wyjścia

- Moim zdaniem Janusz Piechociński nie ma wyjścia - powiedział Stanisław Żelichowski w Radiu ZET. Jego zdaniem naturalne jest, że lider partii koalicyjnej zajmuje stanowisko w ekipie rządzącej. - Dotychczasowa partia koalicyjna była oparta na zawierzeniu przez dwie partie dwóm liderom. Dzisiaj pozycja Pawlaka będzie mniejsza niż była dotychczas, więc żeby nie osłabiać PSL, obecny lider powinien wejść do rządu. Nie wyobrażam sobie inaczej - dodał.

- Janusz Piechociński będzie musiał powiedzieć "nie chcem, ale muszem" - stwierdził prof. Tomasz Nałęcz.

Prezes Pawlak trochę zlekceważył

Komentując wynik wczorajszych wyborów, stwierdził, że wygrała demokracja. - Kandydaci mieli nierówne szanse, bo Waldemar Pawlak startował z pozycji prezesa partii, ministra gospodarki i wicepremiera. Janusz Piechociński zgłosił półtora roku temu, że będzie startował, wykonał olbrzymią pracę. Myślę, że trochę to prezes Pawlak zlekceważył - powiedział Stanisław Żelichowski.

Kidawa-Błońska: Koalicji nic nie grozi

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego "Pawlak zapłacił wysoką cenę za zadawanie się z Platformą". I to, że "fundamentalnie" nie zgadza się z wizją Janusza Piechocińskiego, dlatego musi zrezygnować ze stanowiska.

Nowy prezes za starego?

- Janusz Piechociński może być dobrym kandydatem na stanowisko ministra gospodarki. W tym tygodniu będą spotkania na szczeblu koalicji i zostanie uzgodnione, czy zmiany są potrzebne. Te relacje zawsze były partnerskie i PO zawsze wsłuchiwała się w propozycje PSL - powiedział Jacek Protasiewicz, eurodeputowany PO, w audycji Radia ZET 7 Dzień Tygodnia. Monika Olejnik zapytała, czy Donald Tusk przyjmie dymisję Waldemara Pawlaka. - Nie sposób zatrzymać pana premiera Pawlaka, jeśli będzie trwał w swoim postanowieniu - odpowiedział Protasiewicz.

Dla Pawlaka centralą była remiza. Piechociński chce zdobyć małe miasta. Uda mu się? [BLOG]

Co dalej z rządem - co powinno zrobić PSL?

DOSTĘP PREMIUM