Olejniczak komentuje słowa Hofmana: "Kaczyński dogadał się z Cameronem!"

"Polska zdradzona o świcie. Kaczyński dogadał się z Cameronem! Wstyd!" - pisze na swoim blogu Wojciech Olejniczak. Odnosi się w ten sposób do dzisiejszego zachowania Adama Hofmana w związku ze szczytem UE. "Hofman stał się rzecznikiem Camerona".

"Wszystko załatwione. Kaczyński dogadał się z Cameronem. Tusk nie musi lecieć na szczyt do Brukseli" - ironizuje Olejniczak na swoim blogu . Europoseł twierdzi, że Adam Hofman od rana "wygaduje bzdury" na temat negocjacji. "Do tej pory [Hofman - red.] był rzecznikiem PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego. Teraz jest także rzecznikiem Camerona i cięcia budżetu UE - pisze Olejniczak.

Były przewodniczący SLD przekonuje, że Jarosław Kaczyński, jeśli popiera Camerona, opowiada się także za cięciami budżetu. Dlatego lansowanie Camerona na wielkiego przyjaciela Polski zakrawa o kpinę" - twierdzi europoseł.

Hofman: Nastąpił przełom

Wpis na blogu Wojciecha Olejniczaka dotyczy dzisiejszych słów rzecznika PiS, który powiedział o kontakcie PiS z partią Camerona m.in. że "nastąpił pewien przełom, udało nam się zrobić więcej, niż się spodziewaliśmy".

Adam Hofman nie zdradził, na czym dokładnie przełom miałby polegać. - Premier Kaczyński wysłał list do pana premiera Camerona. Było spotkanie na Downing Street. Odpowiedź na ten list będzie, ona już jest wyrażona w stanowisku konserwatystów - dodał.

DOSTĘP PREMIUM