Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska

- Jak słucham Kaczyńskiego, który wypowiada się na temat Smoleńska, to wydaje mi się, że ma teraz jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Donalda Tuska - ocenił Kazimierz Marcinkiewicz, były premier za rządów PiS.

Marcinkiewicz w "Kropce nad i" w TVN24 odnosił się m.in. do wypowiedzi Kaczyńskiego o "zamordowaniu 96 osób, w tym prezydenta". - To straszny język - ocenił Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera Kaczyński chce wsadzić Tuska do więzienia. - Jeśli robi się różne zabiegi, żeby zwiększyć popularność swojej partii i wygrać następne wybory parlamentarne, to celem już nie jest nawet zmienianie Polski. Nie jest osiągnięcie władzy, tylko jest wsadzenie obecnego premiera do więzienia - uważa Marcinkiewicz.

"Wiem, że zginął dla niego więcej niż brat"

- Wypowiedzi Kaczyńskiego są strasznie ostre. Zginął jego brat, nawet więcej niż brat, zginął bliźniak. Widziałem ich z bliska i byli ze sobą strasznie związani. Ale jeśli to, co robi Kaczyński, robiłby tylko prywatnie, to dobrze. Ale robi to jako lider opozycji, a to dla państwa jest zabójcze - mówił Marcinkiewicz.

Przypomnijmy: PO złożyła dzisiaj w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych". Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM