Burza wokół tweetu Hofmana. "PiS:PO 3:1". "Na głowę upadłeś?"

Fiasko budżetowego szczytu skłoniło rzecznika Prawa i Sprawiedliwości do odtrąbienia sukcesu. - Kraje, które nie zgodziły się z ustaleniami: Niemcy, Szwecja, Holandia i GB. PiS:PO 3:1 - cieszył się (?) Adam Hofman. Krótki tweet spotkał się z natychmiastową reakcją.

Na Hofmana posypały się gromy. - Na głowę upadłeś? - napisała natychmiast Agnieszka Pomaska z PO. - Trochę jestem na TT, ale tak debilnego wpisu jak @AdamHofman to jeszcze nie widziałem - napisał jeden z blogerów. Podobnie brzmiały inne tweety.

Rzecznik PiS się bronił, cytując korzystny dla siebie wpis: - Nie jestem fanem Pana Hofmana ale powiedział tylko jak sytuacja wygląda. Zaraz PO będzie zwalała całą winę na Camerona. - Idąc tym tropem można by zliczyć przyjaciół spójności. Ale to niedorzeczne się z tego cieszyć - odbiła piłeczkę Pomaska.

Przedwczoraj Jarosław Kaczyński chwalił się porozumieniem z Brytyjczykami. - Myśmy uzyskali tego rodzaju stanowisko Wielkiej Brytanii, które całkowicie uprawnia do stwierdzenia, że nie jest ona w tej chwili naszym głównym przeciwnikiem, w ogóle nie jest naszym przeciwnikiem - mówił Jarosław Kaczyński. Dziś prezes PiS jest krytykowany za te słowa. Donald Tusk w Brukseli: - Nie miałem wrażenia dziś i wczoraj, żeby D. Cameron zmienił stanowisko [pod wpływem rozmów z PiS - red.]. Nie chcę się jednak wyzłośliwiać i odbierać komuś dobrego samopoczucia, że ma wpływ na rozmowy. Nie mam nic przeciw podzieleniu się sukcesem negocjacyjnym z opozycją.

- Pan Cameron broniąc zaciekle polskich 500 mld - "za kasę waszą i naszą" - co obiecał Kaczyńskiemu uwalił szczyt UE. Vivat Prezes! Victoria! - napisał (znany z niechętnego stosunku do Prawa i Sprawiedliwości) Waldemar Kuczyński.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM