"W polityce brakuje doświadczenia i talentów. Króluje toporna niby-polemika..."

"W czynnej polityce doświadczenia i talentów obecnie wyjątkowo brakuje, króluje toporna niby-polemika, wypowiadanie się o byle czym i bez znajomości rzeczy albo coraz głupsze twittowanie" - ocenia ostro w "Polsce the Times" Janina Paradowska.

Dziennikarka w najnowszej "Polsce the Times" odnosi się do kolejnych plotek dotyczących "zjednoczenia lewicy". Zdaniem Janiny Paradowskiej rozważania o tym rozbudza przekonanie, że do aktywnej polityki ma zamiar powrócić były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

- Gdyby tak rzeczywiście było, mielibyśmy jakąś wiadomość dobrą, bowiem w czynnej polityce doświadczenia i talentów obecnie wyjątkowo brakuje, króluje toporna niby-polemika, wypowiadanie się o byle czym i bez znajomości rzeczy albo coraz głupsze twittowanie - komentuje publicystka i ostro rozprawia się z politykami używającymi Twittera: - Ta najnowsza moda komunikowania światu swoich opinii, które w większości powinny zostać pieczołowicie schowanymi tajemnicami, by autorom nie przynosić wstydu, naszą politykę powala już na deski.

Według dziennikarki "bardziej dostojna, starsza doświadczeniem gwardia" miałaby coś pożytecznego do zrobienia w dzisiejszej polityce. Ale pod jednym warunkiem: "że weźmie się do sprawy bardziej serio i nie skończy, jak to dotychczas bywało, na miłym gadulstwie w przyjemnym towarzystwie".

Cały komentarz Janiny Paradowskiej w dzisiejszej "Polsce the Times".

DOSTĘP PREMIUM