Anne Applebaum złożyła wniosek o polskie obywatelstwo

Anne Applebaum chce zostać obywatelką Polski. Jak dowiedziało się Polskie Radio, znana dziennikarka i żona ministra Radosława Sikorskiego złożyła odpowiedni wniosek w Bydgoszczy, teraz czeka na zakończenie procedur administracyjnych.

W rozmowie z korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie Markiem Wałkuskim Applebaum tłumaczyła, że od 20 lat jest związana z Polską. - Mieszkam w Polsce, mój mąż jest Polakiem, moje dzieci są Polakami. Uznałam, że to jest ten czas - powiedziała.

Dziennikarka dodała, że ma poczucie, że Polska stała się jej drugą ojczyzną.

Anne Applebaum wzięła wczoraj udział w promocji swojej nowej książki "Żelazna kurtyna" w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie. W spotkaniu, w którym uczestniczył również minister Radosław Sikorski, wzięło udział wielu przedstawicieli waszyngtońskich środowisk opiniotwórczych.

Applebaum to wybitna dziennikarka, publicystka "Washington Post". Ukończyła Yale, uczęszczała także do London School of Economics i uniwersytetu w Oksfordzie. Na przełomie lat 80. i 90. była korespondentką "The Economist" w Polsce. Za książkę "Gułag" dostała w 2004 roku Nagrodę Pulitzera.

TOK FM PREMIUM