PiS będzie ściągać kominiarki policjantom podczas Marszu Wolności

- Ostrzegamy policjantów, żeby na nasz marsz w kominiarkach nie przychodzili, bo będą tych kominiarek pozbawieni w szybkim tempie - oświadczył w ?Superstacji? Ryszard Czarnecki.

Polityk zapewnił, że na manifestacji 13 grudnia "tak jak 29 września na marszu w obronie TV Trwam, nie będzie żadnych incydentów". - Kiedy PiS ma pełną pieczę nad kontrolą służb porządkowych, to incydentów nie ma i nie będzie. To już jest raczej zasługa bardzo fatalnie funkcjonujących sił policyjnych 11 listopada, że do incydentów doszło, ale to nie była manifestacja PiS-u - przekonuje Czarnecki.

"Policjanci muszą odpowiedzieć za zadymę 11 listopada"

Europoseł stwierdził, że 11 listopada "zadymę spowodowali policjanci". - Mam nadzieję, że policjanci, którzy spowodowali zadymę, będą rozliczeni za to już niedługo. Bo tego nie zrobiły krasnoludki ani sierotka Marysia. Osoby funkcyjne w Komendzie Głównej i Komendzie Stołecznej Policji i osoby, które zrobiły tę zadymę 11 listopada, które prowokowały uczestników demonstracji, odpowiedzą za to. Jestem o tym święcie przekonany - powiedział. Na marsz służby porządkowe przygotowuje sam PiS.

- My będziemy mieć teraz swoje służby porządkowe i każdy pan, który przyjdzie w kominiarce, będzie miał ją zdjętą z głowy. Obojętnie, czy będzie miał blachę policyjną, czy nie - oświadczył. - Ostrzegamy policjantów, żeby na nasz marsz w kominiarkach nie przychodzili, bo będą tych kominiarek pozbawieni w szybkim tempie - podkreślił.

PiS przeciw ograniczaniu swobód

Przypomnijmy: W rocznicę stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie II Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS. Do poparcia manifestacji m.in. "przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich" partia Jarosława Kaczyńskiego ściąga inne środowiska prawicowe. Marsz zakończy się... przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

DOSTĘP PREMIUM