Debiut Tuska na Twitterze. Siedział obok Merkel i tweetował?

- Europa zasługuje na nagrodę, mimo że sama w to nie wierzy - to pierwszy wpis na Twitterze Donalda Tuska. Szef rządu tweetował z Oslo, z wręczenia Nagrody Nobla dla Unii Europejskiej.

Premier na uroczystej gali wręczenia nagrody był wśród szefów rządów innych unijnych państw. Oficjalnej delegacji towarzyszyli przedstawiciele młodych Europejczyków, którzy wygrali unijny konkurs "Pokój, Europa, Przyszłość: Co dla ciebie znaczy pokój w Europie?". Wśród nich jest Ilona Zielkowska, studentka Uniwersytetu Gdańskiego.

Obok Donalda Tuska siedziała niemiecka kanclerz. Okazuje się, że premier Donald Tusk znalazł też czas na debiut twitterowy i za pośrednictwem Twittera dzielił się swoimi wrażeniami z uroczystości. - 29 lat temu Danuta Wałęsa w imieniu męża i Polski - dziś Ilona Zielkowska w imieniu Europy. Też z Gdańska! - pisał Tusk.

Wpisy premiera zareklamował rzecznik rządu . - Być może już od dziś, premier #Tusk aktywnie na twitterze. Być może jeszcze dziś konto @premiertusk stanie się kontem aktywnym! - ogłosił Paweł Graś (znany z tego, że chętniej pisze na Twitterze, niż odbiera telefony od dziennikarzy).

Tusk dołączył do grona tweetujących polityków dość późno. W Polsce chyba najbardziej znanym miłośnikiem mikrobloga jest Radosław Sikorski . Swoje konta mają między innymi Jerzy Buzek , Adam Hofman , Ryszard Czarnecki , Leszek Miller czy Andrzej Rozenek . Nieufnie Twittera traktuje Jarosław Kaczyński. - Pan się posługuje twitterami pana Sikorskiego? No, przepraszam bardzo! Uważałem Pana za naprawdę bardzo znaczącego dziennikarza, wybitnego - wyrzucał na konferencji prasowej Bogdanowi Rymanowskiemu z TVN24 urażony prezes PiS. Niechęć do Twittera dzieli z nim szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Blogowanie zakończył po dwóch wpisach . Pierwszy o treści "Witam serdecznie!" jest jednym z najczęściej powtarzanych. Doczekał się nawet strony na Facebooku .

DOSTĘP PREMIUM