PO uprzedza marsz PiS i wypuszcza spot telewizyjny. "Polacy jako naród trzymający się razem"

12 grudnia, dzień przed marszem PiS, Platforma Obywatelska wypuści spot telewizyjny ukazujący Polaków jako naród trzymający się razem, potrafiący budować i usiąść bez kłótni do jednego stołu - dowiedziało się Radio ZET.

Jak informuje Radio ZET , spot będzie wyemitowany w środę wieczorem we wszystkich ogólnopolskich telewizjach. Na trwającym 30 sekund filmie ukażą się migawki z powodzi, budowy Stadionu Narodowego i meczu reprezentacji. Pokazani w filmiku powodzianie podają sobie worki z piaskiem, budowlańcy schodzą po schodach stadionu, kibice machają biało czerwonymi szalikami. Po tym wstępie premier Tusk w świątecznym plenerze mówi o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

"Usiądźmy przy jednym stole i już zawsze trzymajmy się razem" - kończy spot Donald Tusk.

Jak podaje Radio ZET, spot ma być polityczna odpowiedzią na inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego i jego narrację, która według Platformy dzieli Polaków. To już drugi film według tego samego scenariusza - "premier z ludzką twarzą". Kilka dni temu w krótkim filmiku Tusk zachęcał do włączenia się w akcję "Świątecznej Zbiórki Żywności".

Przypomnijmy: przed tygodniem prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Według PiS, marsz ma z jednej strony upamiętnić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale przede wszystkim będzie wyrazem sprzeciwu wobec negatywnych tendencji, jakie występują w Polsce. W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest dzisiaj zagrożona, "z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana". Organizatorzy spodziewają się 10 tysięcy uczestników.

TOK FM PREMIUM