Poseł PiS: Niech Sejm zajmie się sprawą profanacji obrazu Matki Boskiej. Na sali brawa

Zaskakująco rozpoczęły się dzisiejsze obrady Sejmu dzięki wnioskowi posła PiS. - W imieniu klubu PiS wnoszę o zarządzenie przerwy, zwołanie Konwentu Seniorów i wniesienie do porządku obrad punktu związanego ze stanowiskiem i uchwałą Sejmu ws. niedawnej profanacji cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze - powiedział poseł Szymon Giżyński.

- [Profanacja obrazu Matki Bożej - red.] to bardzo bolesny fakt, który posiada oczywisty kontekst. Wszyscy tutaj na pewno zdajemy sobie sprawę, że jest to bolesny cios, który ma swoje następstwa. Jest to bowiem cios nie tylko w uczucia religijne wszystkich katolików oraz przedstawicieli innych wyznań - mówił częstochowski poseł PiS Szymon Giżyński. Zdaniem polityka profanacja obrazu to bolesny cios "na płaszczyźnie życia narodowego i państwowego". - To cios w naszą tożsamość narodową, w pewne najbardziej istotne cechy demokratycznego państwa prawa - zaznaczył poseł.

Giżyński dodał, że następstwa zniszczenia obrazu "są już w skali całego świata". - Liczne modlitwy, akty ekspiacyjne płyną w całą Polskę i cały świat z Jasnej Góry - kontynuował. Przemówienie posła PiS zakończyły brawa z sali.

- Panie pośle, z przykrością stwierdzam, że wnioski formalne mogą dotyczyć wyłącznie spraw będących przedmiotem porządku dziennego i przebiegu posiedzenia - skwitowała marszałek Ewa Kopacz. Jej słowa również zostały nagrodzone brawami. Marszałek Kopacz skierowała wniosek do komisji kultury.

W niedzielę rano 58-letni mieszkaniec Świdnicy rzucił w kierunku słynnego wizerunku Matki Bożej żarówki wypełnione czarną farbą. Dzięki szybie zabezpieczającej obraz w żaden sposób nie ucierpiał. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez straż jasnogórską, która przekazała go policji. W poniedziałek sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

TOK FM PREMIUM