Palikot: Jaruzelski też się śmiał z wywiadu Kaczyńskiego dla "GP"

- Opowiedziałem o tym generałowi Jaruzelskiemu. Też się śmiał - odpowiedział Janusz Palikot na pytanie o wywiad prezesa PiS dla "Gazety Polskiej" w którym opowiadał m.in., że był niemile zaskoczony brakiem internowania po wprowadzeniu stanu wojennego.

Palikot był gościem Moniki Olejnik w Radiu Zet z Januszem. Przypominając wywiad Kaczyńskiego dla "GP" dziennikarka mówiła: - Mnóstwo osób krytykowało prezesa PiS, śmiało się, ironizowało.

- Opowiedziałem o tym [wywiadzie - red] generałowi Jaruzelskiemu. Też się śmiał - powiedział Janusz Palikot i dodał: - Jarosław Kaczyński zdaniem ówczesnych służb był bardziej niebezpieczny dla opozycji na wolności niż jako internowany. Kaczyński niepotrzebnie dopisuje sobie legendę, której nie ma.

Palikot uważa, że w 1981 r. Kaczyński nie był liderem "Solidarności" i opozycji. - Nie pomniejszając jego zasług, ale to był jednak trzeci czy czwarty garnitur. W Biłgoraju, w 1981 słyszało się o Michniku, o Kuroniu, o Wujcu, o Geremku, o Mazowieckim, nawet o Komorowskim. Ale nie o Kaczyńskim. To była Warszawa, bardzo wąskie środowisko - powiedział Palikot. Wiecej w Radiu Zet

TOK FM PREMIUM