Paradowska: Anna Fotyga jest super! Jej zdaniem ''pakt fiskalny to realizacja Pax Germanica''!

- W Sejmie odbyło się pierwsze starcie na temat paktu fiskalnego, i to starcie na krzyki i demagogię - mówiła w Poranku TOK FM Janina Paradowska. - A najbardziej podoba mi się wypowiedź Anny Fotygi, byłej szefowej MSZ, według której ?pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy? - dodała.

Prowadząca Poranek TOK FM Janina Paradowska odnosiła się do wspólnego posiedzenia komisji spraw zagranicznych, ds. Unii Europejskiej i finansów. Posłowie obradowali nad projektem ustawy ratyfikującej pakt fiskalny. - To było pierwsze starcie na temat paktu fiskalnego. I to dosłowne starcie, nie merytoryczne, ale na krzyki i demagogię - skomentowała Paradowska. - Najbardziej podoba mi się wypowiedź Anny Fotygi, b. szefowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że "pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy. To realizacja Pax Germanica, który Angela Merkel realizuje konsekwentnie od 2008 roku" - dodała.

"No, ale Anna Fotyga jest super!"

- W trakcie wczorajszych obrad nie zabrakło transparentów narodowców, którzy wtargnęli na salę obrad, nie zabrakło również argumentów, że pakt to ograniczenie suwerenności Polski za plecami narodu i na dodatek to wszystko - i to jest porażające - odbywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia - kontynuowała Paradowska, komentując słowa jednego z narodowców.

- No, jak narodowi można w czasie świąt Bożego Narodzenia wycinać taki numer z paktem fiskalnym? To się w głowie nie mieści... Ale wiadomo, temu rządowi - jak to mówi Jarosław Kaczyński: najgorszemu rządowi ze wszystkich - tylko złe rzeczy przychodzą do głowy, zwłaszcza zakłócanie świąt Bożego Narodzenia paktem fiskalnym - ironizowała prowadząca Poranek TOK FM.

- To dopiero początek awantury o pakt fiskalny - podsumowała Janina Paradowska. - No, ale Anna Fotyga jest super! Przypominam: "pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy. To realizacja Pax Germanica".

Pakt fiskalny, czyli porozumienie

Pakt fiskalny to porozumienie dotychczas 25 krajów UE (bez Czech i Wielkiej Brytanii), które ma doprowadzić do zaostrzenia dyscypliny finansowej w krajach strefy euro, m.in. poprzez wprowadzenie kar za roczny wzrost długu tzw. strukturalnego ponad 0,5 proc. PKB.

DOSTĘP PREMIUM