Po "debacie" Tuska z użytkownikami Twittera: "Rozczarowanie", "Kiedy odpowie pan na pytania twitterowców?"

Premier miał dzisiaj przez godzinę odpowiadać na pytania użytkowników Twittera na antenie TVN24, a odpowiedział raptem na kilka, i to przygotowanych przez prowadzącego Jarosława Kuźniara. "Rozczarowanie" - komentują twitterowcy.

Miał być wielki wywiad z premierem na Twitterze , a wyszło... No właśnie, wyszło średnio. Jarosław Kuźniar, moderujący dyskusję, zadał Donaldowi Tuskowi dziewięć pytań, z czego pięć merytorycznych. Nie otrzymał żadnej konkretnej odpowiedzi, a jedynie sugestię, że premier nie wyklucza zmian na półmetku obecnej kadencji.

Użytkownicy zawiedzeni

Pytań do premiera padło dużo, często bardzo poważnych, np. czy rząd rozważa kolejne ścięcie składki do OFE lub wręcz likwidację funduszy i pozostawienie tylko ZUS? Czy z nową perspektywą finansową UE ruszy projekt budowy elektrowni jądrowej w Polsce? Dlaczego mamy dopłacić 1 mld zł do LOT? Co z obiecywanymi laptopami dla każdego ucznia?

Na te pytania premier nie odpowiedział m.in. dlatego, że prowadzący ich po prostu nie zadał. To użytkownikom Twittera się nie spodobało.

Dorota Zawadzka, znana jako Superniania, wytykała: "Rozczarowanie. Warto może 2013 poświęcić na poduczenie się, jak działa TT". Armand Ryfiński z Ruchu Palikota: "Jestem pod wrażeniem, takie trudne pytania dla premiera... ;), teraz już wiem, że wygramy wybory". Maciej Ociepka: "Ach! Gawiedź się cieszy na możliwość czytania pytań i odpowiedzi pomiędzy @premiertusk a @jarekkuzniar". Paweł Rybicki: "To ja mam pytanie do @premiertusk na zakończenie debaty z twitterowcami: Kiedy odpowie pan na pytania twitterowców?". Sergiusz Lelakowski: "Pomysł rewelacyjny, wykonanie znacznie gorsze. Miały być pytania od Twitterowiczów, a były głównie od @jarekkuzniar".

Tusk: proszę o wyrozumiałość

Zarówno premier, jak i Jarosław Kuźniar tłumaczyli formę dyskusji tym, że to pierwsza taka dyskusja. Donald Tusk, poza rozmową z dziennikarzem TVN24, napisał do wszystkich obserwujących go użytkowników Twittera: "Proszę wszystkich o wyrozumiałość dla red. Kuźniara i dla mnie - to w końcu prapremiera:)", Kuźniar zaś podsumował wywiad z premierem: "PRAPREMIERA za nami! Bardzo dziekuje @premiertusk i tym, którzy dołączyli do nas".

TOK FM PREMIUM