Nowy sondaż: PO mocno w górę, PiS coraz słabszy. "Tusk na Twitterze działa"

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na największe, 42-proc. poparcie mogłaby liczyć PO. Drugi PiS poparłoby 27 proc. - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie programu "Forum" TVP Info.

42 proc. to o 6 pkt. proc. lepszy wynik niż ten, który PO odnotowała w grudniu. Według badania dla TVP Info partia Jarosława Kaczyńskiego, na którą oddałoby swój głos 27 proc. respondentów, zaliczyła z kolei 4-proc. spadek.

Na SLD zagłosowałoby 14 proc. (wynik w porównaniu z grudniem bez zmian), zaś Ruch Palikota (spadek o 2 proc.) i PSL mogłyby liczyć na 6-proc. poparcie. Solidarna Polska i PJN znalazły się poza progiem wyborczym.

Podstawą procentową w badaniu przeprowadzonego przez TNS Polska były osoby, które chcą wziąć udział w wyborach i wiedzą, na kogo by głosowały. 19 proc. wszystkich badanych nie poszłoby na wybory w ogóle, a kolejne 29 proc. respondentów nie wie, na kogo by zagłosowało.

- Wzrost poparcia dla PO można tłumaczyć tym, że Donald Tusk wykorzystuje nowe narzędzia miękkiej komunikacji marketingowej. Mówię tu o jego wejściu do Twittera, o jego ciepłej świątecznej reklamie dotyczącej pomocy żywnościowej dla ubogich - ocenił dla tvp.info dr Wojciech Jabłoński.

DOSTĘP PREMIUM