"Radek, Romek i ja staliśmy się potworem z Loch Ness". Nie będzie partii Sikorskiego, Giertycha i Kamińskiego

Nie będzie partii Radosława Sikorskiego, Romana Giertycha i Michała Kamińskiego. - Romek, Radek i ja zastąpiliśmy potwora z Loch Ness, gadające ogórki, które pojawiają się w mediach, gdy nic się nie dzieje - mówi w "Newsweeku" europoseł Michał Kamiński.

- To jak będzie nazywać się ta partia, którą zakładacie z Giertychem i Sikorskim? - zapytał polityka Marcin Meller. - Obawiam się, że nie będzie się nazywać w ogóle. Nie widzę miejsca na taką partię - odpowiedział Kamiński. Odniósł się w ten sposób do medialnych spekulacji , jakoby tych trzech konserwatywnych polityków planowało założyć własną formację.

"Bardzo poważnie rozważam głosowanie na PO"

Kamiński podkreślił, że dostrzega mankamenty Platformy Obywatelskiej. Uważa, że partia, w której jest Gowin i Rosati, jest sztucznym bytem i dlatego nie wybiera się do PO. Dodał jednak, że rozważa głosowanie na partię Donalda Tuska.

Pytany, czy mówi tak dlatego, że potrzebuje rekomendacji na placówkę dyplomatyczną, odparł stanowczo, że nie potrzebuje żadnych rekomendacji. - Ile razy mam zaprzeczać i mówić, że to wyjdzie w praniu, że na żadną placówkę się nie wybieram? - pytał.

Europoseł mówił, że nie chciałby współpracować z Donaldem Tuskiem, bo jest on zainteresowany trwaniem Jarosława Kaczyńskiego na scenie politycznej. - A ja jestem ewidentnie zainteresowany, by Jarosław Kaczyński znaczącym aktorem sceny politycznej nie był, bo jest szkodliwy - dodał Kamiński.

"Kaczyński schrzanił sprawę Smoleńska"

W wywiadzie Meller pytał również o odejście Kamińskiego z PiS i sprawę katastrofy smoleńskiej. Według europosła "sprawa wyjaśnienia tragedii smoleńskiej i to, żeby prezydentura Lecha Kaczyńskiego stała się symbolem w polskiej historii, zostały schrzanione przez Jarosława Kaczyńskiego".

Kamiński przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość zmienia ludzi na gorsze, a on sam wstydzi się wielu słów, które publicznie wypowiedział, będąc członkiem tej partii.

Cały wywiad do przeczytania w najnowszym "Newsweeku"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM