Zieloni, liberałowie, demokraci i Palikot z Kwaśniewskim. Będzie nowa partia europejska?

- Po eurowyborach 2014 r. powstanie Międzynarodówka Federalistów Europejskich. Wejdą do niej zieloni, liberałowie, demokraci i Ruch Palikota z Kwaśniewskim - mówi poseł Janusz Palikot w rozmowie z Agatą Nowakowską i Dominiką Wielowieyską.

Na początku lutego Aleksander Kwaśniewski podejmie decyzję, czy stworzy własną listę do Parlamentu Europejskiego - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Janusz Palikot. - Spotkamy się 3 czy 4 lutego, sprawdzimy, gdzie jesteśmy. Czy Kwaśniewski chce, jaka ma być formuła, jak to ma się nazywać - mówi Palikot. Dodaje, że będzie namawiał byłego prezydenta, by sam wystartował w tych wyborach. Polityk jest przekonany, że Donald Tusk przestraszył się listy Kwaśniewskiego,

"Można wziąć wszystkie stanowiska"

Według Palikota po eurowyborach w 2014 r. powstanie nowa Międzynarodówka Federalistów Europejskich. - Wejdą do niej zieloni, liberałowie, demokraci i - jeśli do tego dojdzie - Ruch Palikota z Kwaśniewskim. Federaliści mogliby z socjalistami mieć w Brukseli większość i wziąć wszystkie stanowiska: szefa parlamentu, komisje, mieć istotny wpływ na kierunek rozwoju Unii. A Kwaśniewski nadaje się do tego jak mało kto - dodaje Palikot. Odnosząc się do zarzutów dot. zarobków byłego prezydenta, podkreśla, że ten może zarabiać u kogo chce.

">Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM