Dziesięć cytatów o homoseksualizmie, które podzieliły Sejm na pół [ZWIĄZKI PARTNERSKIE]

- Pomiędzy dwoma mężczyznami albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość - mówił w Sejmie Artur Górski z PiS. - Popatrzcie na nich. Żyją w nieformalnych związkach? Gorszych od waszych małżeństw o te kilka gramów złota na palcu - stwierdził z kolei Wincenty Elsner z Ruchu Palikota. Zobacz 10 najmocniejszych cytatów dzisiejszej debaty ws. związków partnerskich.

W dzisiejszej burzliwej debacie nt. projektów ustaw regulujących kwestie związków partnerskich padło wiele bardziej i mniej merytorycznych argumentów po obu stronach. Wybraliśmy dziesięć najmocniejszych wypowiedzi - pięć zwolenników i pięć przeciwników związków.

Najmocniejsze cytaty przeciwników związków partnerskich

- Nie ma przecież wątpliwości, że pomiędzy dwoma mężczyznami albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość, a już zupełnie nie miłość małżeńska. To nie jest kwestia tylko religii, ale i biologii. Miłość małżeńska prowadzi do prokreacji, osoby tej samej płci nie mogą się rozmnażać, nawet teoretycznie - Artur Górski z PiS.

Górski: Osoby tej samej płci nie mogą się rozmnażać, nawet teoretycznie

- Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną - krzyczała z sejmowej mównicy posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Pawłowicz: Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia związkom, z których nie ma żadnego pożytku

- Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą. Projekty są sprzeczne z konstytucją, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności. Ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czym naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków - Krystyna Pawłowicz z PiS.

- Homoseksualizm od wieków uważa się za poważne zepsucie. Propagatorzy homoseksualizmu podjęli podstępną próbę zrównania związków homoseksualnych z heteroseksualnymi - Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski.

- Dekalog jest podstawą dla wszystkich prawników. Tam jest napisane: Nie pożądaj żony bliźniego swego, a nie partnera swego - Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska)

Najmocniejsze cytaty posłów popierających związki partnerskie

- To historyczny moment, w tej izbie nigdy jeszcze nie mieliśmy okazji dyskutować o związkach partnerskich. Nie zmarnujmy tego - Robert Biedroń z Ruchu Palikota.

Biedroń: Nigdy jeszcze nie dyskutowaliśmy o związkach partnerskich. Nie zmarnujmy tego

- Trzeba was (do posłów prawicy - red.) wyleczyć. Z homofobii i nietolerancji - Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.

- Mówicie o nich "związki nieformalne". Popatrzcie na nich. Żyją w nieformalnych związkach? Gorszych od waszych małżeństw o te kilka gramów złota na palcu - Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.

- Niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie, ludzie żyją w wolnych związkach. Mają do tego prawo - Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO.

- Jest nauka, która mówi o szczęściu, felicytologia. Zachęcam, szczególnie prawą stronę, do poczytania o filozofii - Ryszard Kalisz z SLD.

TOK FM PREMIUM