PO "popłynęła", mówiąc o związkach partnerskich. Internauci bezwzględni: "bredzą", "głupota"

"Głupota połączona ze złą wolą", "Panowie udawali liberałów, panom już dziękujemy" - to tylko niektóre z komentarzy internautów, pojawiających się pod publikacją portalu Gazeta.pl, w której przepytano posłów PO głosujących za odrzuceniem projektów ustaw o związkach partnerskich. "Matko Boska Częstochowska, co ten człowiek robi w Platformie?!" - przeczytaj, co inni mają do powiedzenia posłom PO.

A było tak: Gazeta.pl zapytała 10 spośród 46 posłów posłów Platformy Obywatelskiej , którzy opowiedzieli się przeciwko dalszym pracom nad projektami ustaw dot. związków partnerskich, dlaczego zagłosowali tak a nie inaczej. Np. zdaniem posła Jacka Żalka, "wprowadzenie do obiegu prawnego instytucji paramałżeńskiej to w konsekwencji ominięcie wzorca konstytucyjnego i zrównanie z małżeństwem par homoseksualnych". A co to, to nie - zdaniem parlamentarzysty.

Jeszcze dalej poszedł Antoni Mężydło, według którego "dzisiaj jest po prostu moda na homoseksualizm". "Rozmawiam z młodymi ludźmi i niektóre kobiety mają problem ze znalezieniem partnera, bo większość potencjalnych kandydatów nawet jak nie jest gejami, to udaje gejów" - przyznał poseł. Z kolei Piotr Tomański stwierdził: "Każdy obywatel ma takie same prawa i obowiązki. Ale my reprezentujemy Podkarpacie, a u nas to jeszcze bardzo odległe, żeby popierać mniejszości homoseksualne".

Internauci: "brednie", "głosowałem na pana. To była pomyłka"

Na posłach suchej nitki nie zostawili internauci. Bydgoszczanin3 skomentował pod artykułem słowa Mężydły: "Ktoś udaje gejów?! Matko Boska Częstochowska, co ten człowiek robi w Platformie?!". 1pliszka1 podobnie: "Takich bredni, jak w wykonaniu pana Mężydły, jak żyję, nie słyszałam. Ciekawe, skąd wysnuł taki wniosek, czyżby zdarzyło mu się udawać?". "Poseł Mężydło ze swoimi wypowiedziami przebija poczuciem humoru żarty z Familiady i Śmiechu Warte" - kwituje na facebooku Marta Kołodziejska.

Hummel1 w komentarzu pod artykułem zwrócił się bezpośrednio do posła Tomańskiego: "Głosowałem na pana, pomyłka. Na pewno nie reprezentuje pan Podkarpacia , a jeżeli, to ostatni raz, o czym się pan przekona przy okazji następnych wyborów. Szukaj pan szczęścia w PiS czy gdzie indziej". Marcin Sawicki na naszym profilu facebookowym dodał zaś o Tomańskim: "Niczego bardziej żałosnego nie czytałem od dłuższego czasu".

"Panom już podziękujemy"

Nie zabrakło też głosów ogólniejszych, dotyczących wszystkich posłów Platformy głosujących przeciw dalszym pracom nad projektami. 1-mark-adams: "Panowie udawali liberałów, panom już dziękujemy", jankbh: "Głupota połączona ze złą wolą", Bartłomiej Dobrzyjałowski: "Idioci wszędzie...", Aśka Szymańska: "Szczena opada".

Mocno parlamentarzystów ocenił Sebastian Rosiak - na naszym profilu facebookowym spytał: "Czy oni naprawdę mogą legalnie głosować?". Maciej Lich z kolei kwitował: "Autorytarne myślenie przebija przez tych tytanów intelektu... Skoro mi coś nie odpowiada, to ktoś nie ma do tego prawa...".

DOSTĘP PREMIUM