Kalisz: Jestem za wnioskiem o wotum nieufności dla Gowina. Trzeba tylko zebrać podpisy

- Ja jestem za tym, aby złożyć wniosek nieufności dla ministra Jarosława Gowina. Trzeba tylko zebrać właściwą liczbę podpisów - powiedział Ryszard Kalisz w ?Kontrwywiadzie? w Radiu RMF FM. Poseł SLD przyznał także, że jego ugrupowanie zamierza poprzeć kandydaturę Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu.

Kalisz uważa, że po sporze między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem dotyczącym przemówienia ministra ws. związków partnerskich, premier poczyni pewne kroki: - Myślę, że nie obędzie się bez zmiany personalnej wokół Gowina. Może premier zasugeruje wyrzucenie jednego z wiceministrów - przyznał poseł SLD w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Kalisz zaznaczył, że minister sprawiedliwości nie pierwszy raz popełnia błąd. - Gowin popełnił mnóstwo błędów, wyliczanych też w mediach. Na przykład zniesienie małych sądów - to zupełnie nieracjonalne, złe i nie poprawiające funkcjonowania sądów, a naruszające zasadę niezawisłości sędziowskiej - zaznaczył. Jak przyznał, sprawa związków partnerskich mogła przelać czarę goryczy.

Pytany przez Piaseckiego, czy szykuje się wniosek o wotum nieufności wobec Gowina, Kalisz przyznał: - W każdej chwili. Ja jestem za tym, aby złożyć wniosek nieufności dla ministra Jarosława Gowina. Trzeba tylko zebrać właściwą liczbę podpisów - powiedział.

Poseł SLD powiedział także, że jego partia jest za kandydaturą Anny Grodzkiej z Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. - Poprzemy ją. To jest wspaniała polityczka, miałem okazję z nią współpracować. Ze względów merytorycznych nadaje się na marszałka - zaznaczył Kalisz.

TOK FM PREMIUM