Borowski: Konserwatywne skrzydło szkodzi PO. Erozja elektoratu

Zdaniem senatora Marka Borowskiego PO zapłaci utratą poparcia za porażkę w sprawie związków partnerskich. Jak mówił w TOK FM, konserwatyści przynoszą Platformie więcej strat niż zysków. - W sprawie związków wielu ludzi liczyło na PO. A bardzo konserwatywny wyborca ma jeszcze do wyboru PiS czy SP - stwierdził Borowski

Zmian w rządzie na razie nie ma. Jarosław Gowin zachował stanowisko.

Według senatora Marka Borowskiego jest złym ministrem sprawiedliwości. I wykorzystuje stanowisko w rządzie dla "umacniania konserwatywnego i szkodliwego skrzydła PO". A najbardziej szkodzi to samej Platformie.

- Oczywiście konserwatyści przysparzają PO wyborców. Ale w pewnych momentach straty są większe niż zyski. Bardzo konserwatywny wyborca ma jeszcze do wyboru PiS czy SP. A w sprawie związków partnerskich wielu ludzi liczyło na Platformę - mówił senator w "Poranku Radia TOK FM".

Jak podkreślał, zawiedzione nadzieje liberalnych wyborców Platformy mogą się skończyć "erozją elektoratu". - Moim zdaniem sondaże pokażą, że strata poparcia jest - dodał Borowski.

Odwołać można niekoniecznie za brak lojalności

Senator niezależny rozumie rozterki premiera - odwołanie min. Jarosława Gowina jest trudne, ze względu na niewielką przewagę, jaką ma w Sejmie koalicja PO-PSL.

Borowski doskonale zdaje sobie sprawę, że ukaranie ministra dymisją po sprawie związków partnerskich byłoby wodą na młyn konserwatystów z PO. Ale zdaniem gościa TOK FM Donald Tusk ma wyjście. - Ocena działalności Jarosława Gowina jako ministra może uzasadniać jego odwołanie - uważa senator.

Zdaniem Marka Borowskiego lista win szefa resortu sprawiedliwości jest bardzo długa. - Nie bardzo widać pozytywne zmiany w sądownictwie. Jest projekt zmian w prokuraturze, który już wzbudza bardzo poważne kontrowersje. Jest deregulacja, która utknęła - wyliczał.

A może wotum nieufności?

Może się okazać, że nim premier zdecyduje się na bardziej radykalne kroki wobec niepokornego ministra, dojdzie do ofensywy sejmowych przeciwników Jarosława Gowina. Ryszard Kalisz z SLD zasugerował, że dobrym pomysłem jest przygotowanie wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. Za złą sytuację w wymiarze sprawiedliwości, m.in. likwidację sądów w powiatach.

TOK FM PREMIUM