Kaczyński: Nie ma mowy o wycofaniu z polityki. Będzie ofensywa

- Nie ma mowy o żadnym moim wycofaniu się z polityki. Nawet na kilka miesięcy. Odwrotnie - będzie ofensywa. Zrobimy wszystko, by zdobyć władzę - powiedział w wywiadzie dla tygodnika ?W Sieci? Jarosław Kaczyński. To pierwszy wywiad polityka po śmierci matki.

"W Sieci" Kaczyński zadeklarował jasno, że wraca do polityki, a swoją mniejszą ostatnio aktywność tłumaczył chorobą matki: - Zrobiłem, co mogłem, by mama miała najlepszą opiekę, byłem przy niej w ostatnich chwilach - powiedział prezes PiS. Kaczyński kpił z faktu, że niektóre media ogłosiły jego odejście od polityki. - Która to już rocznica pierwszego głoszenia przez media, że wycofuję się z polityki? Chyba dwudziesta - pytał ze zdziwieniem.

Zmiana jest konieczna

Kaczyński jest zatem w polityce i zapowiada ofensywę opozycji. - Jesteśmy jedyną, realną alternatywą wobec rządu Tuska - powtórzył i zapewnił, że przygotowuje się "do uzasadnienia wotum nieufności wobec rządu". Prezes PiS ma świadomość, że "do wyborów daleko, a skład Sejmu nie zachęca do takich działań". - Ale nie możemy rezygnować, zmiana jest konieczna, by Polakom nie żyło się gorzej i gorzej. Kaczyński wraz z PiS przygotowuje kolejną konferencję programową. Wraca też na trasę objazdu kraju.

Gdyby nie Smoleńsk, mama by żyła

Kaczyński widzi też wpływ wydarzeń smoleńskich na śmierć matki. - Ten związek był bezpośredni. Wylew, jakiego doznała, był skutkiem tego, co się działo przed pierwszą rocznicą tragedii. Widziała (...) tę uruchomioną wtedy potworną kampanię nienawiści. (...) Tak, gdyby nie było Smoleńska, mama nie doznałaby wylewu i na pewno by żyła - uważa Kaczyński.

DOSTĘP PREMIUM