"Wprost" o Pawłowicz: Kaczyński w spódnicy. Współpracownicy: Człowiek z żelaza

"Z Jarosławem Kaczyńskim łączy ją wiele i nie jest to tylko przywódcze usposobienie" - kreśli "Wprost" sylwetkę posłanki PiS. Tygodnik zbadał jej polityczną i zawodową przeszłość, zapytał samą posłankę o życie prywatne. Z opisu wyłania się osoba bezkompromisowa, porywcza, ale pracowita i która "zawsze szła pod prąd".

"Nie umiem posługiwać się komputerem, nie umiem wysłać esemesa, nie mam prawa jazdy, nie umiem pływać, konto założyłam parę lat temu, gdy nie chciano mi już wypłacać honorariów w gotówce" - wylicza dziennikarzom "Wprost" Pawłowicz. Pytana o życie prywatne mówi niewiele, facebookową prześmiewczą akcję szukania dla niej męża kwituje krótko: "Jestem niezamężna, nie do wzięcia". Uczucia zdradza tylko, mówiąc o opiece nad sędziwą mamą. I chwali się, że w latach 70. była w pierwszej setce sprinterek w Polsce.

"O zaangażowanie polityczne otarła się tylko raz"

Tygodnik pisze też o politycznej przeszłości Pawłowicz: "W 1990 r. głosowała na Lecha Wałęsę i wtedy po raz pierwszy zbliżyła się do środowiska Porozumienia Centrum. O zaangażowanie polityczne otarła się tylko raz - gdy po pierwszych całkowicie wolnych wyborach w 1991 r. powstał rząd Jana Olszewskiego" - opisuje "Wprost". Dodaje, że to właśnie Pawłowicz wymyśliła, że Hanna Gronkiewicz-Waltz - jej znajoma z Wydziału Prawa UW - może być kandydatką na prezesa NBP". Teraz posłanka ma żal do pani prezydent Warszawy, bo ta podobno "odebrała jej wszystkie zajęcia na UW".

"To nie jest osoba z plastiku. Jeżeli już, to z żelaza"

"Wprost" popytał też o Pawłowicz innych posłów - zarówno jej przeciwników politycznych, jak i najbliższych współpracowników. "To jest osoba, która zawsze wie wszystko najlepiej i wygłasza swoje opinie w sposób nieznoszący sprzeciwu" - mówi Agnieszka Pomaska z PO. Z kolei Krzysztof Szczerski z PiS uważa, że Pawłowicz jest niesprawiedliwie atakowana. "To nie jest osoba z plastiku. Jeżeli już, to z żelaza" - mówi.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika "Wprost" .

TOK FM PREMIUM