Żalek: Grodzka budzi sympatię. Będzie lepsza od Nowickiej

- Grodzka będzie lepsza od Nowickiej. Potrafi słuchać, rozmawiać. Powinniśmy się jednak zastanowić, czy przedstawiciel Ruchu Palikota powinien zasiadać w prezydium Sejmu - powiedział w Radiu Zet Jacek Żalek z PO. Według niego partia Palikota nastawiona jest na skandale.

Jacek Żalek, który zaliczany jest do prawego skrzydła Platformy, w programie Moniki Olejnik komplementował Annę Grodzką - kandydatkę na wicemarszałka Sejmu. - Grodzka budzi sympatię, jest osobą dialogu i dlatego zasługuje na to, by taką funkcję pełnić - powiedział poseł PO.

- Moje zdanie o Annie Grodzkiej, jeżeli chodzi o jej ocenę osobistą, jest pozytywne. Na tle pozostałych posłów oceniam ją jako osobę, która potrafi słuchać, rozmawiać, czyli spełnia ten minimalny warunek udziału w debacie publicznej. Uważam, że Grodzka będzie lepsza od Nowickiej - dodał.

Jednak zdaniem posła PO "powinniśmy się jednak zastanowić, czy przedstawiciel Ruchu Palikota powinien zasiadać w tym ciele". Pytany, czy będzie głosował za Grodzką, powiedział enigmatycznie: - To oczywiście zależy.

Żalek powiedział, że ma problem z kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu, jest to jednak problem natury politycznej.

- Mam wątpliwości, jeśli chodzi o aspekt polityczny. Czy Ruch Palikota zasługuje na to, by mieć możliwość wszczynania, niestety, awantury politycznej i tego, czego oni sami nie ukrywają, że chcą wywołać skandale, chcą prowadzić rewolucję społeczną. Członkowie RP używają języka konfrontacji. To nie służy pracy prezydium Sejmu - powiedział polityk.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM