Godson: Homoseksualizm jest wypaczeniem. Bycie ciemnoskórym - nie

- Dostałem wiele listów. Ludzie nie rozumieją, że ciemnoskóry może być konserwatystą. Słyszę argumenty, że ciemnoskóry powinien być szczególnie wyrozumiały dla potrzeb mniejszości, ale przecież bycie ciemnoskórym nie jest wypaczeniem od normy, a homoseksualizm wypaczeniem od normy jest - powiedział w RMF FM poseł PO John Godson.

- Pan Bóg stworzył mężczyznę i dał mu wszystkie narzędzia potrzebne, by być mężczyzną, stworzył też kobietę i dał jej wszystkie narzędzia, by być kobietą. Wypaczeniem jest, kiedy mężczyzna i mężczyzna pałają do siebie namiętnością - dodał.

- Związki partnerskie to jest pójście na łatwiznę. Boję się tego, że pary heteroseksualne będą chciały pójść na łatwiznę i wybiorą związek partnerski zamiast małżeństwa. Trzeba chronić rodzinę - stwierdził John Godson. Stwierdził też, że tworzenie instytucji paramałżeńskiej uważa za niepotrzebne. Dopuszcza natomiast zmianę kilku przepisów w istniejącym prawie, by ułatwić życie osobom, które żyją w związkach partnerskich.

Bliżej mi do Gowina

Godson wypowiedział się też na temat swoich sympatii politycznych. - Chcę wspierać Tuska, ale światopoglądowo bliżej mi do Gowina - przyznał. - Nie potrafię powiedzieć, czy gdyby Gowin odchodził z PO, poszedłbym z nim - wyjaśnił. Godson stwierdził też, że obecny klub PO jest źle zarządzany, a Platformie brakuje uzgadniania wspólnego stanowiska przed wyjściem z projektami na zewnątrz.

Więcej na Rmf24.pl

TOK FM PREMIUM