Kopacz nie dopuści Glińskiego do głosu w Sejmie. "To nie moje chciejstwo, tylko zapis regulaminu"

Piotr Gliński nie zabierze głosu podczas ewentualnej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska - zapowiedziała w TOK FM marszałek Sejmu Ewa Kopacz. - To nie moje chciejstwo, to regulamin - argumentowała Kopacz.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu w tym tygodniu ma przedstawić Prawo i Sprawiedliwość . Partia byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego próbuje przekonywać, że dobrym kandydatem w miejsce Donalda Tuska będzie socjolog - prof. Piotr Gliński.

W debacie nad wotum Gliński jednak do głosu nie zostanie dopuszczony. - Nie można jednocześnie wymagać od marszałka Sejmu, żeby przestrzegał regulaminu i jednocześnie w miejscu, gdzie tworzy się prawo, namawiać, żeby to prawo łamać - przekonywała w Poranku TOK FM marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

"Jeżeli kiedykolwiek zostanie premier, w co wątpię, to..."

- Regulamin Sejmu w art. 186 i 115 mówi czytelnie: to wotum nieufności wobec rządu, więc głos ma przede wszystkim prezes Rady Ministrów. Jeśli prof. Gliński kiedykolwiek zostanie wybrany na premiera, w co wątpię, to będzie miał swój czas wtedy, kiedy będzie wygłaszał expose - podkreśliła Kopacz.

TU znajdziesz Regulamin Sejmu >>>

- Czyli nie dopuści pani do głosu Glińskiego? - upewniała się prowadząca audycję Janina Paradowska. - To nie moje chciejstwo. To jest zapis regulaminu, a ja zamierzam przestrzegać prawa - podsumowała marszałek.

TOK FM PREMIUM