Kwaśniewski: Centrolewica może uwolnić rządzących od zemsty pisowców

- Zużywanie się PO nieuchronnie przesuwa władzę w stronę PiS - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim Aleksander Kwaśniewski. Przyznał, że jest to dobry powód dla jego ewentualnego powrotu do polityki. - Istnienie alternatywy centrolewicowej jest w interesie obecnie rządzących, bo może ich uwolnić od zemsty pisowców - stwierdził

- Istnienie alternatywy centrolewicowej jest w interesie obecnie rządzących, bo może ich uwolnić od zemsty pisowców - powiedział Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla tygodnika "Polityka". - Dałoby się taki polityczny byt zakorzenić na scenie politycznej i w świadomości wyborców. Ale nie ma woli. Przynajmniej na razie nie ma jej w SLD - ubolewał w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Kwaśniewski: Mnie zostawmy na koniec, jak wisienkę na torcie

Kwaśniewski unikał jednoznacznej odpowiedzi na to, czy rzeczywiście planuje powrót do czynnej polityki. - Mnie zostawmy na koniec, jak wisienkę na torcie - powiedział. - Niech mi pan da powiedzieć, że Polska zasługuje na poważną, dojrzałą demokrację - dodał.

Pytany o wysokość swoich zarobków zapowiedział, że te informacje ujawni, gdy zdecyduje się na powrót do życia publicznego. - We wszystkich radach zarabiam dokładnie tyle co Prodi, Gussenbauer i inni. Na pewno dużo mniej niż Blair. Polskim władzom moje dochody i ich źródła są znane. Każdy mój powrót do polityki musi oznaczać, że złożę oświadczenie majątkowe i że będę musiał zawiesić współpracę z większością firm doradczych - powiedział.

DOSTĘP PREMIUM