Miller o porównaniu Grodzkiej do Chrystusa: Przesada. Wszystko wskazuje na to, że Chrystus był mężczyzną

Leszek Miller ironizował dzisiaj w programie Radia ZET na temat wypowiedzi Janusza Palikota. - Figura Anny Grodzkiej jest figurą Chrystusa, który niesie krzyż - zacytowała szefa Ruchu Palikota Monika Olejnik. - No duża przesada, zaczynając od tego, że Chrystus był mężczyzną. Przynajmniej wszystkie przekazy na to wskazują... - mówił Miller.

Miller zaznaczył, że obecne poczynania Palikota ws. odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu to kolejny happening, teatrzyk polityczny. - Żałuję tylko bardzo, że ofiarą tych występów, tego scenariusza miała paść pani Nowicka, która nie zasługuje po prostu na takie traktowanie ze strony swoich kolegów - powiedział szef SLD. Jak dodał, jego partia nie widzi żadnych merytorycznych powodów, aby odwoływać Nowicką z funkcji wicemarszałka.

- Ale Palikot zapowiada, że jeżeli Nowicka nie zostanie odwołana, to będzie składał wnioski o odwołanie wicemarszałków i marszałka - zauważyła Olejnik. - No Sejm wstrząsnął się w posadach po tym oświadczeniu. Ja też jestem wstrząśnięty - ironizował Miller.

Grodzka Chrystusem? "Chrystus był mężczyzną"

- Figura Anny Grodzkiej jest figurą Chrystusa, który niesie krzyż na plecach - tak mówił Janusz Palikot - po raz kolejny zacytowała Monika Olejnik. - No duża przesada, zaczynając od tego, że Chrystus był mężczyzną. Przynajmniej wszystkie przekazy na to wskazują... - stwierdził Miller.

Zdaniem Millera Palikot w swoich ostatnich działaniach popełnił dwa błędy: - Po pierwsze, kiedy miał zamiar odwołać panią Nowicką, nie dokonał wcześniejszych dyskretnych konsultacji, czy to jest w ogóle możliwe. Po drugie - nie dokonał konsultacji, czy pani Grodzka ma szansę, żeby była wybrana - stwierdził szef SLD. Jak dodał, to wszystko postawiło Annę Grodzką w trudnej sytuacji, jednak może mieć ona pretensje jedynie do szefa swojej partii.

TOK FM PREMIUM