Pomaska do Godsona: "Wstydzę się nadal za głupoty, które opowiadasz"

"Wstydzę się nadal za głupoty, które opowiadasz. I za brak szacunku do mniejszości" - tak na Twitterze do swojego partyjnego kolegi z PO Johna Godsona napisała Agnieszka Pomaska. To kolejna, po starciu z Kluzik-Rostkowską, gorąca dyskusja polityków PO w sieci.

Agnieszka Pomaska ostro dyskutowała z Godsonem na Twitterze po jego wystąpieniu w poniedziałkowym programie Tomasza Lisa. - Moje poglądy zostały ukształtowane przez fakt, że jestem chrześcijaninem. Uważam, że homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym - powiedział polityk PO.

Po programie powrócił do tematu na swoim profilu na Facebooku . Opublikował biblijne cytaty dotyczące homoseksualizmu, m.in.: "Dlatego wydał ich Bóg haniebnym namiętnościom, gdyż nawet ich kobiety zamieniły naturalne współżycie na przeciwne naturze". Najpierw zareagowała Joanna Kluzik-Rostkowska . "Dla posła Godsona homoseksualizm jest grzechem, ale dla niekatolika nie musi nim być. Dlaczego niekatolik musi poddawać się religii katolickiej?" - pytała na Twitterze.

Godson: Mam też opuścić PO?

Wczoraj Godsonowi na Twitterze odpowiadała posłanka Agnieszka Pomaska. "Wstydzę się nadal za głupoty, które opowiadasz. I za brak szacunku do mniejszości". "Dziękuję za Twój szacunek do mnie i mój odmienny pogląd. Może też uważasz, że powinienem opuścić PO?" - odpowiedział na to Godson. I dodał: "Ja się Ciebie nie wstydzę. Bardzo się cieszę, że poznałem Cię".

"Ja też się cieszę, ale my nie o tym. Moja rodzina nie czuje się zagrożona homoseksualistami. A Twoja?" - kontynuowała Pomaska. "To nie rozmowa na tt. Mówimy o zagrożeniu dla instytucji małżeństwo. Będzie klub - to debatujemy" - próbował tonować dyskusję Godson. Po chwili napisał jednak: "Proszę jedynie o nieubliżanie innym, którzy mają odmienne poglądy od Ciebie" oraz "Mówienie, że wstydzisz się, bo część posłów nie zgadza się z Tobą albo mają inne zdanie jest nie na miejscu".

"Ja się pytam, w jaki sposób homoseksualizm zagraża Twojej rodzinie? Dlaczego nie chcesz innym dać szansy normalnie żyć?" - nie dawała za wygraną posłanka PO.

"Demokracja bezpośrednia"

Dyskusję obserwowały tysiące internautów. Pomaskę śledzi niemal 9 tys., a Godsona 5,2 tys. osób. Brali w niej udział i inni twitterowicze. Wtrącił się m.in. Bartosz Węglarczyk. "Ależ debatujcie Państwo na TT. Demokracja bezpośrednia" - skomentował.

TOK FM PREMIUM