Rzekomy romans Kurskiego trafił na okładkę "Faktu". Godzic: "Wyborcy mają prawo wiedzieć"

Domniemany romans Jacka Kurskiego jest dziś na okładce "Faktu", a o sprawie od wczoraj huczy cały internet. Mimo, a może właśnie dlatego, że europoseł starał się powstrzymać wyciek tej informacji do mediów: walczył o zakaz publikacji, a jego prawnicy rozsyłali do różnych redakcji oświadczenia. - Zachowanie Kurskiego jest kuriozalne. Prześwietlanie osób publicznych jest zadaniem mediów - komentuje w rozmowie z "Presserwisem" medioznawca Wiesław Godzic.

- Wyraźnie rozdzielam zaangażowanie w sprawy publiczne i politykę od życia prywatnego. Dlatego zawsze chroniłem i będę chronił prywatności i spokoju mojej rodziny przed ingerencją mediów - pisze w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na swoim blogu europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski .

Polityk zarzuca w nim tygodnikowi "Nie", który pierwszy podał informację o jego domniemanym romansie, że jest to "medium bazujące na najniższych instynktach, odwołujące się do poetyki kloaki i rynsztoka". W oświadczeniu Kurski wyjaśnia też, że wobec "ataku tego medium" musiał się bronić dostępnymi mu środkami.

Duży błąd Kurskiego

Jednak jego oświadczenie, walka o zakaz publikacji, rozsyłanie informacji i maili, przyniosły skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego. Wczoraj o sprawie napisał Presserwis, a za nim inne portale i serwisy internetowe. Na Facebooku i Twitterze królowały mniej lub bardziej złośliwe komentarze i żarty. A dziś informacja o próbach powstrzymania publikacji w "Nie", a przy okazji i o domniemanym romansie trafiła m.in. na okładkę poczytnego tabloidu "Fakt".

Czy polityk popełnił duży błąd? A może słusznie domagał się zakazu publikacji? - Pan Kurski powinien zdecydować, czy chce żyć w klasztorze, czy być europosłem. Wyborcy mają prawo wiedzieć, jak żyją politycy i czy ich deklaracje są zgodne z tym, jak postępują. A prześwietlanie osób publicznych jest zadaniem mediów - komentuje w rozmowie z "Presserwisem" medioznawca Wiesław Godzic.

Przypomnijmy, Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał tygodnikowi pisania o romansie Jacka Kurskiego, eurodeputowanego Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego. W piątek "Nie" opublikowało więc korespondencję redakcji z europarlamentarzystą i jego adwokatem.

DOSTĘP PREMIUM