Radość rządu na Twitterze po szczycie UE: "Załatwione!!! Mamy je..." i "Uffff, co za ulga!"

"Deal done!" - ogłosił po południu na Twitterze Herman van Rompuy. Po pełnych napięcia 24 godzinach, gdy przyjęcie nowego budżetu UE wisiało na włosku, tyle wystarczyło, aby rozgrzać medium do czerwoności. Za przewodniczącym RE poszedł Donald Tusk, który przez swojego rzecznika ogłosił: "Załatwione!!!!!". Na Twitterze zapanowała radość.

Negocjacje dotyczące nowego budżetu unijnego toczyły się całymi miesiącami. Przez ostatnie 24 godziny przywódcy europejscy debatowali nad jego ostatecznym kształtem za zamkniętymi drzwiami. Wynik nie był pewny do samego końca, więc twitterowy wpis Pawła Grasia: "SMS właśnie otrzymany od premiera: Załatwione!!!!!" został powitany wirtualnymi okrzykami radości - Polska dostanie od Unii 106 mld euro.

Rzecznikowi rządu wtórował Sławomir Nowak: "I mamy je!". Minister transportu po chwili dał też wyraz swoim uczuciom: "Jest porozumienie na Radzie Europejskiej! Uffff, co za ulga! Nerwy, ale warto było!".

Radosław Sikorski ogłosił z kolei, że zawarcie porozumienia to "historyczna chwila": "Dzięki historycznemu osiągnięciu @premiertusk wszyscy w @Platforma.org możemy z dumą powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa danego Polakom".

Radości nie mogła też powstrzymać europosłanka Platformy Róża Thun: "BRAVO!!! Gratulacje dla @premiertusk i całego zespołu, ale i dla tych, którzy tak dobrze inwestują dotychczasowe fundusze i dobrze ustawiają relacje z #UE".

Jej kolega z europarlamentu, Krzysztof Lisek skwitował porozumienie krótkim, choć pełnym satysfakcji: "Done :)".

Z gratulacjami pospieszyło też wielu innych polityków. Maciej Orzechowski, poseł PO, odnotował, że premier wraca z Brukseli "z tarczą, mieczem i budżetem na kolejne lata", a Maciej Łopiński napisał Donaldowi Tuskowi: "Gratuluję i dziękuję".

DOSTĘP PREMIUM