"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota

- Może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną - powiedział "Faktom" Janusz Palikot. Te skandaliczne słowa wywołały burzę na Twitterze. - Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z Ruchem Palikota - pisze dziennikarka Agnieszka Gozdyra. - Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!! - skomentował z kolei Mariusz Grzegorczyk z SLD.
Zobacz wideo

Ostro o Palikocie pisze Mariusz Grzegorczyk z SLD: "Palikot przekroczył dzisiaj Rubikon. Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!!". "A już myślałem, że jutro napiszę tylko krytyczny materiał o Januszu Palikocie. Ale to już jest szajba" - napisał z kolei bloger Azrael.

"Podzieli los JKM?"

Pojawiają się również pierwsze analizy dot. skutków wypowiedzi Palikota. "Palikot podzieli los JKM, pałętając się wokół 2 proc., mamiąc coraz to nowych frajerów. Nie szkoda mi go ani trochę, w końcu zdarł ostatnią maskę" - skomentował Marcin Jakubowski. "Janusz Palikot odkrył 2 lata temu, że jest 10-procentowa nisza, i sprytnie ją zagospodarował, zmieniając przy tym poglądy o 180 stopni. Ale zamarzył o 40 proc., a będzie 4 proc. - pisze użytkownik Piotr Slu.

Skandaliczne słowa Palikota

W piątek Wanda Nowicka, wbrew woli partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała z fotela wicemarszałka Sejmu. Żadna z partii, oprócz Ruchu Palikota, nie poparła jej odwołania. Wczoraj w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka mówiła o naciskach Palikota ws. rezygnacji. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini.

W "Faktach" Janusz Palikot w skandaliczny sposób skomentował te słowa: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

TOK FM PREMIUM