"Ruch Palikota jest najgorszą chorobą polskiej demokracji, stworzoną przez Donalda Tuska"

PiS składa dziś wreszcie wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. - Bo źle prowadzi polskie sprawy - argumentował poseł Jarosław Sellin. Ale okazuje się, że dla polityka PiS jest ktoś, kto bardziej szkodzi Polsce niż premier. - Ruch Palikota jest najgorszą chorobą polskiej demokracji. Należy mu się izolacja - mówił Sellin w TOK FM. I dodał, że RP jest "chorobą stworzoną przez Donalda Tuska".

W południe Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na nowego szefa rządu jest prof. Piotr Gliński.

- Składamy wniosek, żeby dać szanse tym wszystkim, którzy uważają, że rząd Tuska wyczerpał już swoje możliwości, źle prowadzi polskie sprawy - mówił w "Poranku Radia TOK FM" poseł Jarosław Sellin.

Ale po rozmowie z politykiem, którą prowadziła Dominika Wielowieyska, można odnieść wrażenie, że na scenie politycznej jest ktoś jeszcze gorszy od Donalda Tuska.

- Ruch Palikota jest najgorszą chorobą polskiej demokracji, w ostatnich 23 latach. Należy mu się izolacja. Ale mam nadzieję, że to choroba przejściowa - stwierdził poseł PiS, pytany o wydarzenia w Sejmie. Głosami PO, PSL i SLD Wanda Nowicka pozostała na stanowisku, mimo tego, że jej własna partia - Ruch Palikota - chciała jej odwołania.

Tę chorobę stworzył Tusk

PiS w tym głosowaniu nie wziął udziału. Jak tłumaczył Sellin, piątkowe wydarzenia to była "kłótnia w rodzinie". - Bo Ruch Palikota jest wyhodowany przez PO. To choroba stworzona przez Donalda Tuska. To nie był nasz cyrk i nasze małpki.

Partia Jarosława Kaczyńskiego, chciała przy okazji kłótni o Wandę Nowicką pozbawić RP stanowiska wicemarszałka. - Ludzie, których skandaliczne wypowiedzi psują debatę publiczną, którzy tak poniżają ludzi z innych obozów politycznych, nie powinni mieć tak poważnych stanowisk - stwierdził Jarosław Sellin.

TOK FM PREMIUM