Czarzasty: Palikot sam zapędził się w kozi róg

- Trzeba pamiętać, że to żona Aleksandra Kwaśniewskiego jest założycielką Kongresu Kobiet, który w tak niemiłosierny sposób skrytykował Ruch Palikota. Myślę, że Palikot zapędził w ciemny kąt Aleksandra Kwaśniewskiego, dlatego to, że Palikot wciąż nagabuje Kwaśniewskiego o wspólną listę, wydaje się zwyczajnie niegrzeczne - mówi w rozmowie z ?Wprost? Włodzimierz Czarzasty, szef struktur SLD na Mazowszu.

Czarzasty przyznaje w rozmowie z tygodnikiem, że biorąc pod uwagę ostatnie działania Janusza Palikota, raczej nie pomaga on pomysłowi powstania wspólnej listy lewicy do PE pod przewodnictwem Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przypomina, że Palikot zapowiedział, iż nie chce mieć z byłym prezydentem nic wspólnego, jeżeli okaże się, że w Polsce były więzienia CIA, a jednocześnie namawia go do utworzenia wspólnej listy. - Wygląda więc na to, że Palikot sam się zapędził w kozi róg - stwierdza Czarzasty.

"Dlaczego mielibyśmy się z kimś jednoczyć?"

Szef SLD na Mazowszu przyznaje również, że nie widzi potrzeb jednoczenia się lewicy. - Dlaczego media namawiają wszystkie partie kanapowe do tego, żeby się połączyły, a wtedy ma zapanować wieczna szczęśliwość? Dlaczego media nie namawiają PiS-u, żeby się połączył z Platformą? Dlaczego odpowiedzialność za złą sytuację niejednoczenia się ma wziąć na siebie lewica? Mnie się wydaje, że to prawica jest w Polsce skłócona, a nie lewica - zaznacza.

- Poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej - co widać po notowaniach, i mówię to całkiem obiektywnie - wzrasta. Dlaczego mielibyśmy się z kimś jednoczyć? - dodaje.

Więcej na stronie Wprost.pl >>

DOSTĘP PREMIUM