Schetyna: Palikot strzelił sobie samobójczego gola

- Palikot strzelił sobie samobójczego gola - powiedział w RMF FM Grzegorz Schetyna. Dodał, że dla Wandy Nowickiej też nie będzie to łatwa sytuacja, ale nie przewiduje jej odwołania.

- Nowicka jako wicemarszałek bez klubu będzie przyczyną problemów, a szóstego wicemarszałka, dla Ruchu Palikota, nie będzie - mówi gość "Kontrwywiadu RMF FM" Grzegorz Schetyna. Stwierdził też, że Sejm już wypowiedział się odnośnie do Wandy Nowickiej i jej pozostania na stanowisku. Zaznaczył, że nie jest planowane jej odwołanie tylko dlatego, że straciła zaplecze polityczne. Dodał jednak, że utrzymanie fotela wicemarszałka może być dla niej trudne ze względu na postawę Ruchu Palikota.

Samobójczy gol Palikota

Grzegorz Schetyna uważa, że Palikot niezdarnie przeprowadził akcję odwoływania Nowickiej i strzelił sobie samobójczego gola. Jego problemy będą rosnąć. Podejście Palikota do tej sprawy jest za mało polityczne. - Palikot przegrał, bo uważa się za właściciela swojego klubu. Jednoosobowe decydowanie o klubie i partii jest niemożliwe. To dotyczy wszystkich - przekonuje Schetyna.

Schetyna pozytywnie ocenił natomiast sposób działania parlamentu. - Sejm poradził sobie w tej sytuacji, bo nie doprowadził do zmiany. Proszę sobie wyobrazić, że dochodzi do odwołania całego prezydium Sejmu. Groziło nam, że nie będzie miał kto zarządzać Sejmem - powiedział.

Za kryzys, za sześć lat rządzenia

Grzegorz Schetyna odniósł się też do obniżającego się poparcia dla Platformy Obywatelskiej. - To efekt sześciu lat rządów, kryzysu, w tym momencie największy problem to bezrobocie - ocenił. Zaprzeczył natomiast, że to efekt sporów między frakcją liberalną a konserwatywną. - W PO nic nie wybucha. Zawsze byliśmy zespołem konserwatywno-liberalnym. To się zawsze udawało. Zawsze dawało się posklejać - tłumaczył.

Na pytanie słuchacza RMF FM, czy to już czas, by zmienić Donalda Tuska, Schetyna odpowiada krótko: - Nie. Stwierdził też, że jego kontakty z Jarosławem Gowinem są "poprawne", a z Donaldem Tuskiem - "poprawne i dobre".

Więcej na stronie RMF24

DOSTĘP PREMIUM