Najnowszy sondaż. PiS jeden proc. za PO

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla TVP Info PiS i PO cieszą się niemal takim samym poparciem wyborców. Na te partie zagłosowałoby kolejno 34 i 35 proc. wyborców. Na trzecim miejscu uplasował się SLD z 15-procentowym poparciem.

Wyniki nowego sondażu mocno różnią się od tych z zeszłego miesiąca. Wówczas chęć zagłosowania na Platformę zadeklarowało aż 42 proc. badanych. PiS popierało jedynie 24 proc. wyborców. Teraz między tymi partiami panuje niemal remis.

Aż 15 proc. badanych (wzrost o 1 proc. względem poprzedniego miesiąca) zapowiedziało, że gdyby wybory odbywały się dzisiaj, zagłosowałoby na SLD. To zapewniłoby partii Leszka Millera trzecie miejsce w Sejmie. Mimo niedawnego zamieszania w Ruchu Palikota poparcie dla tej partii nie zmieniło się. Według sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla TVP Info na RP zagłosowałoby 6 proc. badanych.

Poparcie straciły natomiast PSL (3 proc.) oraz Solidarna Polska i Nowa Prawica (obie partie po 1 proc.). Te trzy ugrupowania znalazłyby się poza parlamentem.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w dniach 13-14 lutego 2013 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM